UWAGA! Strona korzysta z plików cookies przy statystykach i logowaniu. Pliki te pomagają w funkcjonowaniu strony. "Ciasteczka", których używamy są bezpieczne i nie mają szkodliwego wpływu na Twój komputer. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności
  O KONKURSIE PLAN DZIAŁAŃ REGULAMIN TERMINARZ POMOCE NAGRODY WYNIKI PARTNERZY FAQ KONTAKT POLITYKA PRYWATNOŚCI  
2017.10.02
PODZIĘKOWANIA DLA UCZESTNIKÓW
Dyplomy w formie elektronicznej dla wszystkich uczestników tegorocznej edycji konkursu "Czas na zdrowie" wyślemy w połowie października.

Tymczasem już po raz ósmy z radością zapraszamy zerówki i klasy I-III ze szkół podstawowych do udziału w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem” , który ponownie został objęty Honorowym Patronatem Pierwszej Damy, Agaty Kornahauser-Dudy.
2017.08.30
WYNIKI DRUGIEGO ETAPU KONKURSU
Miło nam poinformować, że czas niepewności dobiegł kresu. Zespół Sędziowski zakończył ocenianie prac, prezentujemy więc wyniki Konkursu. więcej »
2017.07.03
30 CZERWCA MINĄŁ TERMIN USTAWOWEGO NADSYŁANIA RAPORTÓW ZA DRUGI ETAP
30 czerwca minął czas nadsyłania raportów za etap "Festyn Zdrowia".
Prace jednak będą nadal przyjmowane do oceny do końca tygodnia, ale za każdy dzień spóźnienia naliczane będą systemowo trzy punkty karne.
Od 8 lipca nie będzie już możliwości przesłania raportu, a sędziowie przystąpią do sprawdzania nadesłanych materiałów.
2017.06.23
FILMY Z FESTYNÓW
W większości szkół Festyny Zdrowia już odbyły i wiemy, że teraz zespoły intensywnie pracują nad przygotowaniem raportów z drugiego etapu. więcej »
2017.06.19
WYNIKI PIERWSZEGO ETAPU "ROZGRZEWKA"
Zakończył się pierwszy etap konkursu Czas na Zdrowie. Nie bez powodu etap nosił tytuł „Rozgrzewka”, ponieważ miał zagrzać młode zespoły do zaangażowania się w działalność społeczną polegającą na upowszechnianiu zasad zdrowego żywienia. więcej »
2017.06.13
SĘDZIOWIE NADAL SPRAWDZAJĄ RAPORTY Z PIERWSZEGO ETAPU, ALE MOŻNA JUŻ NADSYŁAĆ RAPORTY Z DRUGIEGO ETAPU
W tym roku do konkursu Czas na Zdrowie przystąpiło ponad 500 zespołów z całej Polski. Sędziowie sprawdzają cały czas raporty z pierwszego etapu.
Wyniki Rozgrzewki zostaną opublikowane pod koniec przyszłego tygodnia. Oprócz laureatów, którzy zostaną wymienieni na stronie głównej, każdy zespół będzie mógł zobaczyć ocenę pracy we własnym panelu administracyjnym.
więcej »
2017.06.01
RAPORTY Z PIERWSZEGO ETAPU
Jury zaczęło już z uwagą czytać Wasze raporty i w uwagach przekazywanych nam na gorąco przewijają się słowa uznania dla młodych ludzi tak zaangażowanych w sprawy społeczne.

Czytaliśmy z zainteresowaniem o pomysłach i rozterkach przy budowaniu zespołu, nadaniu odpowiedniej nazwy, która oddawałaby ducha Waszej grupy. Niektórzy z Was organizowali szkolne castingi, na które zgłaszało się wielu chętnych widząc w tym szansę na realizację ciekawej inicjatywy.
więcej »
2017.05.11
NA RAPORT Z ETAPU ROZGRZEWKA
CZEKAMY DO 14 MAJA!
Przypominamy, że na przesłanie raportu z etapu ROZGRZEWKA mają Państwo czas do 14 maja włącznie (niedziela). Zespoły, które nie zdążą w tym terminie nadesłać raportu mają na to jeszcze dodatkowy tydzień. Jednak od 15 maja za każdy dzień spóźnienia naliczane są 3 punkty karne. Z kolei od 22 maja możliwość przesyłania raportów będzie zablokowana, a sędziowie przystąpią do pracy.

UWAGA! Możliwość tworzenia i edytowania raportów mają jedynie uczniowie po zalogowaniu na stronie konkursu. Wszyscy uczniowie z danego zespołu pracują wspólnie nad jednym raportem. Opiekun nie może edytować raportu. Rolą opiekuna zespołu jest sprawdzenie poprawności raportu oraz przesłanie go do oceny. Uczniowie nie mogą przesłać raportu do oceny.

Polecamy instrukcje, które prowadzą krok po kroku uczniów przez proces tworzenia raportu oraz opiekunów przez proces jego przesyłania do oceny.
POBIERZ: Instrukcja tworzenia raportów (plik pdf)
POBIERZ: Instrukcja przesyłania raportów do oceny (plik pdf)
2017.05.11
ZAPRASZAMY DO NOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "ŚWIAT OCZAMI MŁODYCH"
Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym dla młodzieży „Świat oczami młodych” organizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska i Pocztę Polską.

„Świat oczami młodych” to jedyna okazja do samodzielnego zaprojektowania znaczków! Projekty oraz nazwiska laureatów znajdą się na znaczkach okolicznościowych, które zostaną wprowadzone do obiegu w październiku 2017 roku.
Konkurs adresujemy do młodzieży w wieku 10-19 lat oraz ich nauczycieli, którzy wcielą się w role koordynatorów projektu na terenie placówki szkolnej lub Domu Kultury.

Do zapisów zapraszamy do 15 maja 2017 r., a na prace konkursowe czekamy do 30 czerwca. Wszystkie informacje dotyczące konkursu i prac konkursowych znajdują się na stronie www.oczamimlodych.pl

Zapraszamy do udziału!
2017.05.10
FILMY Z SERII "ŚMIETNIK W MOJEJ GŁOWIE"
Do wszystkich zatwierdzonych szkół wysłaliśmy płytę DVD z serią filmów "Śmietnik w mojej głowie". Zorganizowanie pokazu tych filmów stanowi jedno z zadań konkursowych i powinno być główną atrakcją Festynu Zdrowia. Mamy nadzieję, że uda się Państwu zaprezentować filmy szerokiej publiczności. Życzymy miłego seansu!

Jeśli filmy jeszcze nie dotarły do szkoły, prosimy o kontakt biurem konkursu.

Do filmów dołączyliśmy zaproszenie do nowego konkursu plastycznego na projekt znaczka pocztowego „Świat oczami młodych” organizowanego przez Fundację BOŚ we współpracy z Pocztą Polską. Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku 10-19 lat do udziału! Prosimy o przekazanie informacji zainteresowanym osobom. Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: www.oczamimlodych.pl
2017.05.02
INSTRUKCJE, KTÓRE POMOGĄ STWORZYĆ RAPORT
I PRZESŁAĆ GO DO OCENY
W związku z dużą liczbą pytań dotyczących raportów przygotowaliśmy dwie instrukcje, które ułatwią Wam pracę.
Pierwsza instrukcja jest skierowana do uczniów i wyjaśnia jak stworzyć raport, edytować go oraz wgrywać załączniki.


POBIERZ: INSTRUKCJA DLA UCZNIÓW (plik pdf)

Z kolei dla Opiekunów zespołów stworzyliśmy instrukcję przesyłania raportów do oceny.

POBIERZ: INSTRUKCJA DLA OPIEKUNA ZESPOŁU (plik pdf)

W obu instrukcjach zamieściliśmy również wytyczne według, których należy stworzyć raport - określają one między innymi co powinno znaleźć się w opisie, jakie załączniki należy wgrać itd.

Instrukcje są dostępne również w zakładce POMOCE > PRZYDATNE MATERIAŁY.

Przypominamy, że na raport z etapu ROZGRZEWKA czekamy do 14 maja!
2017.04.20
KTO MOŻE TWORZYĆ RAPORTY?
Przypominamy, że możliwość tworzenia i edytowania raportów mają jedynie uczniowie po zalogowaniu na stronie konkursu. Wszyscy uczniowie z danego zespołu pracują wspólnie nad jednym raportem. Opiekun nie może edytować raportu.

Rolą opiekuna zespołu jest sprawdzenie poprawności raportu oraz przesłanie go do oceny. Uczniowie nie mogą przesłać raportu do oceny.

Raport z etapu ROZGRZEWKA należy przesłać do 14 maja.
2017.04.13
Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż w związku z licznymi prośbami i rozmowami przeprowadzonymi z uczestnikami projektu, podjęliśmy decyzję o przedłużeniu terminu rejestracji do 21 kwietnia (piątek) oraz terminu składania raportu z etapu ROZGRZEWKA do 14 maja (niedziela). Wyniki tego etapu niezmiennie opublikujemy w czerwcu, zgodnie z pierwotnym terminarzem.

Jednocześnie przypominamy, że termin przesyłania raportu z etapu FESTYN ZDROWIA mija 30 czerwca i nie będzie on przedłużany.

Mamy nadzieję, że nowy termin pozwoli Państwu na spokojne wykonanie wszystkich zadań, które należy zrealizować w etapie ROZGRZEWKA.


Życzymy powodzenia i z niecierpliwością czekamy na raporty od Państwa.

Zespół Fundacji BOŚ

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt:
22 532 71 94, 515 114 603
czasnazdrowie@fundacjabos.pl
2017.04.13
2017.03.15
JUŻ MOŻNA ROZPOCZĄĆ REALIZACJĘ ZADAŃ
Przypominamy, że rejestracja trwa do 17 kwietnia.

Warto jednak zgłosić się już teraz i rozpocząć realizację zadań z etapu ROZGRZEWKA, ponieważ pierwszy raport należy przesłać do 30 kwietnia.

Szczegółowy opis zadań znajduje się w zakładce PLAN DZIAŁAŃ.

Zapraszamy do udziału!
2017.01.23
EKOLOGICZNE FESTYNY ZDROWIA
W tym roku stawiamy na ekologię! Jednym z naszych głównych zadań w tym roku jest upowszechnienie wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz żywności ekologicznej, regionalnej i tradycyjnej.
Wybierzcie się na wycieczkę do gospodarstwa ekologicznego lub sklepu oferującego certyfikowaną żywność ekologiczną. Zaproście producentów na Festyn Zdrowia i skorzystajcie z produktów ekologicznych przygotowując poczęstunek dla gości!
2017.01.22
ZAPRASZAMY DO KONKURSU
Już po raz szósty mamy przyjemność zaprosić wszystkie szkoły do ogólnopolskiego projektu promującego ideę zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody!

Projekt Fundacji BOŚ „Czas na zdrowie” łączy rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej właściwego stylu życia z dawką zdrowej zabawy. Konkurs ma formę międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Jest adresowany do uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
więcej »
Jaskiniowiec w mojej skórze Zmora jojo Gorzka prawda o cukrze Jestem panem swojego losu Sport na zdrowie Sztuka kamuflażu Chemiczne iluzje Słodkie paradoksy Bajka o dziku i tuczniku