UWAGA! Strona korzysta z plików cookies przy statystykach i logowaniu. Pliki te pomagają w funkcjonowaniu strony. "Ciasteczka", których używamy są bezpieczne i nie mają szkodliwego wpływu na Twój komputer. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności
  O KONKURSIE PLAN DZIAŁAŃ REGULAMIN TERMINARZ POMOCE NAGRODY WYNIKI PARTNERZY FAQ KONTAKT POLITYKA PRYWATNOŚCI  
Gdybyśmy zapytali dziś przeciętnego człowieka o jego zdrowie i samopoczucie – każdy znalazłby w swoim organizmie symptomy osłabienia, niewyjaśnionego zmęczenia oraz zalążki groźniejszych chorób: cukrzycy, nadciśnienia i innych. Większość z nas wskazałaby także na permanentny brak ruchu, aktywności sportowej, nadwagę lub wręcz otyłość.

Gdy czytamy zatrważające dane przemawiające za tym, że otyłość wśród dorosłych, ale również i dzieci, jest dziś liczona w milionach lub miliardach, a badania wskazują na kilkunastokrotny wzrost liczby osób walczących z tym problemem - wydaje nam się, że świat zmierza w złym kierunku. Dopóki jednak my sami nie tracimy zdrowia, a nasze dziecko nie zaczyna wpadać w pułapkę złego odżywiania rozpoczynając dzień od jajecznicy na boczku, białego pieczywa lub batonika – wydaje nam się, że kontrolujemy sytuację. Nic bardziej mylnego. Jesteśmy na dobrej drodze do destrukcji zdrowia, a tylko wszechstronna, wieloetapowa, rozległa wiedza i edukacja mogą uświadomić społeczeństwu, że zmiana nawyków, myślenia i postaw zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych jest początkiem lepszego samopoczucia i ratunkiem dla organizmu.
Jaskiniowiec w mojej skórze Zmora jojo Gorzka prawda o cukrze Jestem panem swojego losu Sport na zdrowie Sztuka kamuflażu Chemiczne iluzje Słodkie paradoksy Bajka o dziku i tuczniku